Apie

Žūklė – labai azartiškas ir įtraukiantis užsiėmimas. Tai kaip liga, kuria susergi tik kartą, bet visam gyvenimui. Vieniems tai sportas, kitiems hobis, tretiems – maisto šaltinis. Dar kitiems, tai tiesiog papildoma proga pabūti gamtoje, ar savotiška meditacija pabėgant nuo kasdienių buitinių bei darbinių rūpesčių.

Man žūklė tai dar ir nuolatinis eksperimentas, bandymas tas pačias žuvis apgauti ir pagauti vis kitaip – kitu masalu, kitokiu įrankiu, kitokia žūklės technika ir t.t. Tokiu būdu, kiekviena nauja žūklė tampa savotišku iššūkiu, kai iš anksto apgalvotos teorijos bei paruošta įranga arba pasiteisina ir pradžiugina laimikiu, arba priešingai – lieki it musę kandęs, ir grįžęs po nenusisekusios žūklės bandai gvildenti nesėkmės priežastis ir ieškoti klaidų, kad kitą kartą pasiruošęs jau šiek tiek kitaip, vėl stotum dvikovon tikėdamasis sėkmės.

Taip jau yra, kad pragyvenimui tenka užsidirbti kita veikla, todėl taip mėgstamai žūklei neišeina skirti tiek laiko, kiek norėtųsi. Tad daugelis naujų žūklės būdų ar įdomesnių technikų kol kas išlieka tik optimistiniuose ateities planuose, o žūklės alkį tenka malšinti vartant įvairią žūklės literatūrą ar žiūrint vaizdinę medžiagą. Kartais beskaitant akys užkliūna už tikrai įdomios informacijos (ypač užsienio leidiniuose) apie ne visai standartinius žūklės būdus, kuriuos labai rūpėtų išbandyti praktiškai mūsų vandens telkiniuose.

Kad sudominusi informacija nenukeliautų užmarštin ir kad vėliau ją būtų galima panaudoti praktiškai, nusprendžiau įdomesnę medžiagą užfiksuoti dienoraštyje, papildant jį ir praktinių žūklių bei įvairių eksperimentų aprašymais, fotoreportažais ir pan. Juolab kad ši informacija gali pasirodyti įdomi ir kitiems.

Į ką šis dienoraštis išaugs – paaiškės ateityje. O kol kas, jei bent vienam kolegai žvejui šiame blog‘e patalpinta informacija pasirodys įdomi ir naudinga, manysiu kad mano triūsas nenuėjo perniek.

Nei žvyno nei uodegos…

Tomas Valionis

4 komentarai:

 1. Sveiki Tomai,
  Labai idomus jusu straipsniai apie velkiavima. Pradejau dometis situo reikalu ir noreciau suzinot apie velkiavima su downriggeriais. Gal ateityje planuojete koki straipsneli apie juos?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveiki Aurimai,

   Taip, turiu planų šį sezoną pagvildenti downrigger'ių temą velkiaujant ežeruose, tai atliekant tiek pačiam praktiškai, tiek pasidalinant įdomia info kurią pavyks rasti kituose šaltiniuose.

   Panaikinti
 2. Sveiki Tomai,
  Juau facebook paskyroje matau tokia foto https://www.facebook.com/TVfishing/photos/a.1788326891421039/2407515302835525/?type=3&theater su sportines meskeres sistemelem,ju matau 12 vnt,noriu paklaust kokios firmos pludeles ant pirmu triju baltu lenteliu kurios is kaires puses,desineje tai matau cralusso ir sensas lygtais.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveiki,
   Vidurinė tai Cralusso, o kraštinės juodos tai paprastos lenkiškos plūdelės, tik kad teisingų formų. Viena Konger, kita Expert.

   Panaikinti