Ruošiantis vasarai - pora sistemų žūklei sudurtinėmis meškerėmis upėse šiltuoju metų laiku.
Groundbait fishing – sistema žūklei naudojant įprastą dugninį jauką
Dugninis jaukas labai gerai veikia kai vanduo drumzlinas arba kai vyrauja dugninės žuvys – karšiai, plakiai. Populiariausias jaukinimo būdas, kai jauko rutuliai sumetami vandenin sukoncentruojant juos į vieną vietą.
Dar vienas tokio jaukinimo privalumas, kad galima eksperimentuoti su įvairiausiais masalais bei jų kombinacijomis. Jauko rutulius rekomenduojama sumesti šiek tiek aukščiau pasroviui, kad jie, veikiami srovės, nusileistų ant dugno į reikiamą vietą.
Jaukui rekomenduojama naudoti aktyvesnius mišinius, įmaišant maltų kanapių ir gyvūninės kilmės priedų – musės lervų, pinkų ar kokonų. Pvz., vienas iš galimų jauko mišinių – Sensas Gros Gardons sumaišytas su Sensas River.
Kalbant apie plūdes, pagrindinis raktas į sėkmę yra plūdės jautrumas. Kadangi žūklaujama stipriai prilaikant įrankį srovėje, reikalingos plūdės, kurių prilaikymo metu srovė neiškeltų. Apvalus ar regbio kamuolio formos plūdės korpusas yra tas ko reikia. Geras pavyzdys yra Maver Series 3 plūdės, turinčios ilgesnę anteną ir vielinį kylį, kas suteikia plūdei stabilumo. Plūdės korpuse įtvirtinta kilpelė valui praverti taip pat yra labai tinkamoje vietoje, todėl prilaikant įrangą srovėje plūdė neiššoka iš vandens.
Rinktis žūklavietę rekomenduojama 1,8 – 3 metrų gylio. Pradėti galima nuo 0,5 g keliamosios galios plūdės. Jei žūklavietė gana gili arba upės srovė stiproka, galima rinktis 1 g plūdę. Esant reikalui, nereikėtų bijoti naudoti ir 2 g keliamosios galios plūdę – svarbiausia, kad prilaikymo metu sistema išliktų reikiamoje pozicijoje.
Pagrindinis valas gali būti 0,12 ar 0,10 mm storio. Pavadėliui pradžioje geriau naudoti 0,08 mm valą, ir tik jei žūklavietėje pasirodo karšiai, pereiti prie 0,10 mm. Įrankį apginkluoti reikėtų nedideliu plonavieliu kabliuku, tinkančiu musės lervoms ar kokonams, pvz. 20 nr. Preston PR25.
Kalbant apie svarelius, pagrindinis įrangos svoris turi būti sukoncentruotas vienoje vietoje, apie 60 cm aukščiau kabliuko. Galima užspausti grupę didesnių svarelių, bet dar geriau naudoti nedidelę „slyvutę“, užfiksuojant jos slankiojimą (galima naudoti specialias fiksuojamas slyvutes arba tiesiog užspausti porą svarelių virš ir žemiau jos). Tarp pagrindinio svorio ir pavadėlio užspaudžiami keli nedidukai šrateliai (nerekomenduojama jų užspaudinėti ant pavadėlio, nes taip galima pažeisti plonytį valą).
Hemp fishing – kanapės jaukui ir masalui
Kanapės laikomos vienu geriausių jaukų ir masalų vasarinėms kuojoms žvejoti lėtos ir vidutinio stiprumo srovės upėse. Iš esmės sistemą sudaro jautri pailga plūdė ir ant valo užspausti tolygiai maži svareliai, kuriuos esant reikalui galima pastumdyti kad pasirinkti optimalų masalo skendimo variantą.
Žūklaujant šiuo būdu - labai svarbus reguliarus jaukinimas nedidelėmis kanapių porcijomis, šaudant jas laidyne. Kadangi vasaros metu upės dažnai nuskaidrėja, žuvys tampa baikštesnės ir pasibaidžiusios iš karto pasileidžia žemiau pasroviui. Todėl rekomenduojama sudurtinės sistemą montuoti su ilgesniu valu, tarkime penkių meškerės sekcijų ilgio, kad būtų galima masalą paleisti šiek tiek žemiau pasroviui. Bet paprastai, kelios eilinės laidyne iššautos kanapių porcijos leidžia greitai „susigrąžinti“ žuvis atgal.
Tinkamos plūdės pavyzdys galėtų būti Sensas Ramon – ilga ir labai stabili plūdė. Kylis gali būti iš anglies pluošto, bet tinka ir vielinis, tokiu atveju plūdė tampa dar stabilesnė. Jei žūklavietės gylis tarkime 1,5 m, tiks 4×14 (apie 0,4 g) keliamosios galios plūdė. Subalansuojama plūdė 10 ar 11 numerio svareliais, išdėstant juos grandinėle apatinėje maždaug trečdalio gylio valo atkarpoje. Jei kyla įtarimas, kad masalas skęsta pernelyg greitai, galima svarelius išsklaidyti ant valo dar plačiau. Šio žūklės metodo esmė ir yra nuolatinė paieška, kuriame vandens sluoksnyje laikosi žuvys.
Renkantis valus nereikia pernelyg apsidraudinėti. Idealiai tiks 0,10 mm storio pagrindinis valas. Pavadėliui pradžiai derėtų rinktis 0,07 mm valą, jei vanduo skaidrus ir kimba smulkios žuvys jis tiks idealiai. Esant reikalui visada galima bus pakeisti jį į 0,08 ar 0,09 mm storio. Žūklaujant vienu kanapės grūdeliu, kabliukas galėtų būti 20 nr., tarkime Kamasan B511.
Kartu su kanapėmis dažnai naudojamos ir vikių sėklos (angliškai – „tare“). Jos labai panašios į kanapes, tik šiek tiek didesnės. Ruošiamos praktiškai taip pat kaip kanapės, ir taipogi naudojamos tiek masalui, tiek jaukui. Dažnai naudojamos įvairios kombinacijos, pvz. jaukinama kanapėmis o ant kabliuko kabinamas vikio grūdelis. Pastebėta, kad ant jų kimba stambesnės kuojos, tik tokiu atveju kabliukas reikalingas jau 18 ar net 16 numerio.
Iš žurnalo „Advanced Pole Fishing“
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą